wielkoformatowe dekoracje świąteczne

STARY BROWAR "tradycja jest sztuką" III edycja


Klient: Stary Browar w Poznaniu/ projekt dekoracji zimowych centrum handlowego / produkcja i montaż 460 gwiazd / projekt wystawy / kurator wystawy: dr Anna Weronika Brzezińska / Zespół projektowy: Iza Brola-Cieśluk, Dorota Januszek, Honorata Poznańska / zdjęcia: Warsztat Kadru

Gwiazdy Kolędznicze jako główny atrybut kolędników uwodzą mnogością form i kolorów. To one stały się bezpośrednią inspiracją dla dekoracji. 

Projekty zawsze na początku są szukaniem, poszukiwaniem inspiracji. Mimo, że była to trzecia edycja „Tradycja jest sztuką”, wyruszyłyśmy w Polskę, aby dotknąć, zobaczyć, poznać ludzi, którzy cały czas tworzą sztukę ludową. To czego się nauczyłyśmy, przełożyłyśmy na nowe rozwiązania i technologie, które pozwoliły na produkcję 460 wielkich, 2 metrowych, papierowych gwiazd inspirowanych gwiazdami kolędniczymi. Podczas naszej wędrówki zebrałyśmy również eksponaty na wystawę towarzysząca opowiadającą o tradycjach kolędniczych w Polsce.

 

Inspiracją były ludowe gwiazdy kolędnicze. W poszukiwaniu tych najpiękniejszych przemierzyłyśmy pół Polski, udałyśmy się na sam szczyt wielkiej góry, do domu gdzie mieszkały diabły!