dekoracje świąteczne centrum handlowego

STARY BROWAR "tradycja jest sztuką" I edycja


Klient: Stary Browar w Poznaniu/ projekt dekoracji zimowych centrum handlowego / produkcja i montaż 460 gwiazd / projekt wystawy gwiazd kolędniczych w Atrium Starego Browaru, kuratorstwo dr Anna Weronika Brzezińska / Zespół projektowy: Iza Brola-Cieśluk, Dorota Januszek, Honorata Poznańska / zdjęcia: Filip Springer i dodoplan

Przeciwstawiłyśmy się globalnej unifikacji symboli i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia nawiązując do korzeni polskich tradycji bożonarodzeniowych.

Refleksja nad kontenerami bombek i plastikowych choinek płynących corocznie w świat, była głównym impulsem do powstania projektu. Przeciwstawiając się globalnej unifikacji symboli i zwyczajów bożonarodzeniowych, sięgamy do polskich korzeni. W ramach projektu “Tradycja jest sztuką” odbyłyśmy wyjazdy badawcze na tereny wschodniej, południowej oraz centralnej Polski, by znaleźć i poznać aktywnych twórców ludowych. To oni byli naszymi nauczycielami. Doświadczenie to pozwoliło nam stworzy nowoczesne wzory, które oddały piękno rękodzieła. Projekt dla Starego Browaru jest pierwszą w Polsce realizacją w przestrzeni komercyjnej wykorzystującą techniki rękodzielnicze na tak dużą skalę. Wykonanie 450 elementów dekoracji zostało powierzone 18 twórcom ludowym z Kujaw i Podlasia oraz Bąblina. Integralną częścią kampanii zimowej był projekt wystawy 14 twórców ludowych, ukazującej różnorodność sztuki zdobniczej “pająków”

 

Ten projekt nie powstałby bez pracy ludzkich rąk. Dziękujemy wszystkim, którzy z nami współtworzyli ten wyjątkowy projekt!

 

Projekt „Tradycja jest Sztuką” otrzymał srebrną nagrodę ICSC SOLAL marketing Awards 2013, był prezentowany w Mediolanie na wystawie Perspectives oraz w licznych publikacjach.