meble łazienkowe

PAKIET


projekt serii mebli łazienkowych/ Projekt zrealizowany we współpracy z: UAP Jacek Mikołajczak, Mateusz Wróblewski, Dorota Januszek / zespół projektowy dodoplan: Izabela Brola – Cieśluk, Martyna Zawieja, Ewelina Komoń / wizualizacje: Aleksandra Chmiel /projekt graficzny: Katarzyna Bukowska+Wcisło / zdjęcia: Weronika Poręba / projekt realizowany dla firmy: PAKIET Producent Mebli Zbigniew Wechterowicz i Paweł Berek

Miraż osobowości i pokoleń przekuł się w cztery mocne stylistycznie projekty.

Założeniem projektu było stworzenie mebli łazienkowych z uwzględnieniem możliwości technologicznych płyt mineralno-akrylowych. Wszystkie kolekcje opierają się na meblach skrzyniowych o ujednoliconych wymiarach. To elementy  blatów i dodatków z konglomeratu nadają poszczególnym kolekcją charakteru.

Na Targach ARENA DESIGN 2020 zaprezentowane zostały pierwsze egzemplarze. Przyjęte  z ogromnym zainteresowaniem. Kolekcja FRAME, która został zgłoszona do Nagrody Top Design, otrzymała statuetkę.

Projekt  zrealizowany w ramach współpracy firmy Pakiet oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w ramach projektu „Bon na innowację” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu POiR 2014-2020

 

O!CAPTAIN


„Morze jest nosicielem jakiegoś nieznanego, niezwykłego i potężnego życia; jest ruchem i miłością; jest żywą nieskończonością…” Jules Verne

Projekt odwołujący się do klasyki, jednocześnie będąc osadzonym w nowoczesności. Ciekawostką jest zastosowanie w półce modułu indukcyjnego firmy Corian®. Szczoteczka elektryczna, telefon, golarka, ładownie bez kontaktów i kabli, w łazience wydaje się być idealnym rozwiązaniem.

 
 

FRAME


„Rozpoznanie potrzeby jest podstawowym warunkiem projektowania.” Charles Eames

Projekt, w którym forma wynika z odnalezienia potrzeby. Odejście od tradycyjnie postrzeganego charakteru umywalki. Oryginalne rozwiązanie wyróżnione na Arena Design, statuetką „TOP DESIGN”.

 

DUNE


„Pustynię upiększa to, że gdzieś w sobie kryje studnię.” Antoine de Saint-Exupery

Dune to kolekcja mebli, w której odsłonięty został potencjał materiału. Możliwość łączenia kolorów w bryle bez straty na detalu wykończenia to jedna z głównych cech tego matriału.

 

VOI


„Forma jest tym, co nadaje pewną jedność złożonym przedmiotom i zjawiskom.” Stanisław Ignacy Witkiewicz

Voi to odważna i nowoczesna kolekcja, zamknięta w czystych i harmonijnych formach. Dla tchy, którzy cenią odważne projekty i wnętrza z charakterem.

 

KATALOG